28 Haziran 2009 Pazar

WWF-TÜRKİYE


Her okuduğumda beyaz adam için üzüldüğüm bir yazıyla başlamak istiyorum.
Beyaz adam annesi olan toprağa ve kardeşi olan gökyüzüne ,alıp satılacak,yağmalanacak bir şey gözüyle bakar.
Onun bu ihtirasıdır ki ,toprakları çölleştirecek ve herşeyi yiyip bitirecektir.
Beyaz adamın kurduğu kentleride anlamayız biz.
Bu kentlerde huzur ve barış yoktur.
Beyaz adam kentlerde,bir çiçeğin taç yapraklarını açarken çıkardığı tatlı sesleri ve bir kelebeğin kanat çırpışlarını duyamaz.
Beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu,son ırmak kuruduğunda,son ağaç yok olduğunda,son balık öldüğünde anlayacak.

KIZILDERİLİ ŞEF SEATTLE

Daha önce SUDAKİ AYAK İZLERİMİZİN AZALMASI DİLEĞİYLE başlıklı yazımda WWF den link vererek bahsetmiştim şimdi ise WWF'nin yaptığı çalışmalara daha çok dikkatinizi çekmek için bu yazıyı yazmayı düşündüm.

Bu siteyi ve yaptıklarını paylaşarak geleceğimiz için iyi birşeyler yapanların çoğalmasını diliyorum.


WWF-Türkiye(Doğal hayatı koruma vakfı)Türkiye’nin doğal kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı ve korunması amacıyla farklı alanlarda ve disiplinlerarası çalışan, kurumsallaşmış bir sivil toplum kuruluşu.


Doğal Hayatı Koruma Vakfının geleceğimizin korunması adına 3 programı bulunuyor.


Su Kaynakları Programı;Su kaynaklarının korunması ve doğru kullanılmasına yönelik çalışmalar yapılmakta.Orman Programı;WWF-Türkiye, Türkiye’nin orman alanlarının bozulmasını ve yok olmasını önlemek, orman kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını sağlamak amacıyla çalışmaktadırDeniz ve Kıyı Programı;WWF-Türkiye, kıyılarımızın ve doğal kaynaklarımızın korunmasına yönelik deniz koruma alanlarının oluşturulması ve canlı türlerinin yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmaktadır.Bu programlar hakkında daha ayrıntılı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.Doğal Hayatı Koruma Vakfı İş dünyasıyla ve Hükümet yardım kuruluşlarıyla çalışıyor.


Hepimiz için çok önemli olan bu konu hakkında bizlerinde bireysel olarak katkıda bulunabileceğimiz birinden değerli kampanyaları bulunmakta.Neler yapabileceğimiz hakkında geniş bilgiyede buradan ulaşabilirsiniz.Destek olun bölümünden de destek olabileceğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.Nasıl yaşıyorsunuz bölümünden istediğiniz konuya tıklayıp bu konular hakkında neler yapabileceğimizi öğrenebilirsiniz.

Hiç yorum yok: