26 Mart 2013 Salı

Rölyef Aşçılar Serisi 1

 Merhaba
Uzun zamandır üzerinde çalıştığım rölyef aşçı tablolarımın ilkini tamamladım ve en nihayetinde yazı olarak yayımlayabiliyorum.Zor ama zevkli bir çalışma oldu.Aşçıları üçlü olarak çalıştım dün ikisini çerçevelettim diğerini de verdim o haftaya gelecek.Bunun verniğini attım ufak tefek işleri vardı onları hallettim.Ve en son olarakta fotoğrafladım ve bitti...
Diğerlerini de ufak işlerini halledince ekleyeceğim.
Ayinesi iştir kişin lafa bakılmaz deyip uzatmadan bitireyim.

Sevgiler
19 Mart 2013 Salı

5 Parçalı Yağlı Boya Çalışmam


Merhaba 
Resim kursundaki ilk çalışmalarımı yayımlamıştım.Bu da tamamladığım üçüncü çalışmam .
Parçalı tabloları çok beğeniyorum.Geçen sene   rölyefte yapmıştım parçalı tablo .  Bu sene de resimde parçalı tablo çalışayım dedim .Bu resmi çok beğeniyordum Esma  hocam da olur deyince başladım. Veee bitirdim.Ama başladımla bitirdim arasındaki mesafe burada yazdığım gibi kısa olmadı tabii ki ...Boya Allah boya, bekle Allah bekle :)Renkler üzerine daha çok gözlem yapmam lazım.Burada şu renkte var bu renkte var diye diye bana görmeyi başaramadığım renkleri görmeme ve uygulamama yardımcı olan arkadaşım Bedriye'ye buradan teşekkür ediyorum.


Başka çalışmalarda buluşmak üzere hoşçakalın.
Sevgiler

12 Mart 2013 Salı

Kentsel Dönüşüm ProjesiBüyükşehirlerde etrafımıza baktığımızda çarpık yapılaşma çok sayıda arttı. Bir inşaat için ruhsat verilirken arsanın metrekaresine, üzerine yapılacak inşaatın şekline bakmadan yapılmasına izin veriliyor. Kentsel Dönüşüm kapsamında artık bu kötü ve çarpık yapılaşmadan uzaklaşacağımızı düşünüyorum. Kentsel Dönüşüm Projesinden nasıl yararlanabilirim, oturduğum binam riskli mi, kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilir miyim ve daha bir çok insanın kafasında soru işareti bırakan Kentsel Dönüşüm Projesini gelin hep birlikte inceleyelim.

Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında evinizi, binanızı, mahallenizi, başka bölgeye kaydırılma korkusu yaşamadan, yaşanabilir, otoparklı, depreme dayanıklı, yeşil alanları olan kaliteli yaşam alanlarına dönüştürebilirsiniz. Kentsel Dönüşüm Kanunu tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. Bakanlık Lisanslı kuruluşlara tapunuz ile başvurarak, binanız için deprem risk raporunuzu alıp Kentsel Dönüşüm Kanunundan yararlanabilirsiniz. Deprem Risk Raporu sonucunda binanız risk teşkil ederse, yeni inşaatınız için bakanlık destekli kentsel dönüşüm kredisinden veya 18 ay süreli geri ödemesiz kira yardımlarından yararlanabilirsiniz. Yaşadığınız binanın deprem riskinin olup olmadığını ancak, Bakanlık Lisanlı kuruluşlara yapacağınız başvuru sonucunda öğrenebilirsiniz.