18 Ocak 2021 Pazartesi

Şekerleme Rüyası :))

Selam,

Bu ahşap parçalarının üstüne rölyef yapmayı çok sevdim. Bu minik evi önceden yapmıştım duruyordu ,buraya kısmetmiş.Böyle bir derenin kenarında bir çitlembik ağacının altında uyumak bir rüya gibi. Evlere tıkıldığımız şu zamanlarda en çok özlediğim şeylerden biri de orman, ağaçlar,kuşlar, çimen ,çiçekler,börtü böcek. 

Çitlembik ağacına da Florya ormanında rastlamış ve o minik meyvelerine ,renklerine vurulmuştum. Yer bunlarla doluydu yeşil,kırmızı ,pembe ''Allahım bunlar ne?'' demiş ve yere dökülenleri toplamaya başlamıştım. Bol bol toplayıp bol bol da fotoğraf çekmiştim. 

Hayran hayran incelerken ne olduğunu daha bilmiyordum. Kendimi masal diyarında gibi hissetmiştim. Sonra eve gelip araştırınca bu muhteşem şeylerin çitlembik ağacının meyveleri olduğunu öğrendim. Diğer adı da bıttım ağacıymış ve bu meyvelerinden sabunu yapılıyormuş ve hatta kahvesi bile yapılıyormuş . Ne muhteşem bir şey bu dedim o renklere vuruldum. İçlerinden bir parçayı da burada ağaç olarak kullandım. Orada uyuyan çocuğun rüyası mı? Kucağındaki kedinin rüyası mı? Ağaçtaki kuşun ya da kuşun konduğu çitlembik ağacının rüyası mı?K66im bilir belkide ortak bir rüyadır.
                                      

İşte bu o harika çitlembik ağacı

       
SEVgiler 


Hiç yorum yok: