26 Ocak 2011 Çarşamba

GENEL DURUM DEĞERLENDİRMESİ

Merhaba 
Yazılarımı bitirirken çoğunlukla okuyan herkese ''keyifli günler'' dileyerek bitiriyorum.Keyif kelimesinin TDK deki karşılığına baktım yedi tane anlamı varmış.
         1.Vücut esenliği,sağlık.
         2.Canlılık, tasasızlık, iç rahatlığı.
         3.Hoş vakit geçirme.
         4.İstek, heves, zevk.
         5.Alkollü içki ve başka uyuşturucu maddeler kullanıldığında insanda görülen durum
         6.Yolsuz ve kural dışı istek.
         7.Esrar.
Benim dilediklerim tabii ki ilk dördü ile ile ilgili :)
Ama sağlık ve iç rahatlığı ilk sıralarda.


   Bir işten keyif almanın ,bir şeyi keyifle yapmanın tadı başka çünkü.Keyifle yapılan ve keyifle yenen yemeğin tadı başkadır.Keyifle yapılan sohbetin,keyifle yapılan hobinin bile tadı başkadır.Bu böyle sürer gider.
Bu aralar hastalıktan keyfim yerinde değil yaptığım hiç bir şeyden zevk almıyorum.Kuş dediler domuz dediler şimdide keçilere sıra geldi.Tabii ki herkes keçileri kaçırınca olacağı buydu.Bu ülkede keçileri kaçırmak için haberleri izlemek bile yeterli.
Gördüğüm ya da konuştuğum insanların çoğu hasta.Eskiden hastalar evde istirahat etsin denirdi şimdi nasıl diyeceksiniz herkes hasta işler aksar vallahi o yüzden sağlamlar evde dursun ki onlara da geçmesin onlarda sürünmesin. 


   Bu keyifsiz halimle bile başladığım tabloyu bitirmek umudu ile salı günü kursa gittim.Ben normalde cuma günü gidiyorum iyi ki de cuma gidiyormuşum aferin bana :)Cuma günü karne alınacağından cuma gidemeyeceğim, salı gidip tamamlayayım bari diye hocadan salı günü için izin aldım. Baktım ki çoğunlukta benim gibi hasta ve ellerinde işleri gelmişler.Tıklım tıklım Hocamız da hasta, kadıncağız kime bakacağını şaşırdı.Tabii ki cuma gününe ait olupta salı gelince sesin de çıkamıyor doğal olarak.Neyse dedim bir iki işlemi zar zor tamamlayıp ben gidiyorum dedim ya evde tamamlarım ya da olmadı tatil dönüşü tamamlarım artık dedim.Herkese iyi tatiller dileyip kendimi dışarı attım.Marifetli ve tatlı kızımız Leyla ve annesi beni yaptıkları harika kısırı bir tabağa koyup elime tutuşturarak uğurladılar.Çok güzeldi teyzenin ellerine sağlık
    Tatilde tamamlaya bilir miyim bilmiyorum kursta ki bazı arkadaşlarım dört gözle bekliyorlar tamamlamam için ama elimde olmayan nedenlerden dolayı tamamlayamaya bilirim ,kusura bakmasınlar.Çünkü tatilde doktor işim var.Çok uğraştım tatile girmeden tamamlayayım diye ama kısmet işte olmadı.
 Desenimin orta yeri hazır onu kasaya yapıştırdım boncuklarımıda aldım onlarda yapışacak 
 
Parçalarım tamam yanlış hatırlamıyorsam 56 altı tane parçam var bunlar birleştirilecek ,dizayn edilecek ve yapıştırılşacak yani sakin bir ortama sakin bir kafaya iyi bir konsantrasyona ve keyfimin yerinde olmasına ihtiyacım var,var  ki ona baktığım da güzel şeyler hatırlayayım.Ya da olur da satarsam keyifle yapılmış bir tablo kondursunlar duvarlarına.
İşte son durum bu daha gelen hediyelerimin bile fotoğraflarını koyamadım yapılacak çok iş var.Çooook çalışmam lazım çoook ama önce sağlık.
Benden size sözü müziği GÜLŞAH TÜTÜNCÜ' ye ait MUSTAFA CECELİ şarkısı gelsin.Herkese hastalığında ve sağlığında yayında olacak bir melek diliyorum.

Timsah.com
İzleyin:

Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın.
Keyifli günler.
Sevgiler.

3 yorum:

Nedret dedi ki...

Tatlıcığım, şimdi ben birbirinin ayni ancak simetrik iki küçük parça yapsam alçıladıktan sonra sırt sırta yapıştırdam kolye yapabilir miyim?

nrhnmrl dedi ki...

Olmaz mı canım benim olmaz mı olur tabii ki, yenilikler bakış açıları olaya renk katar.
Meraklandım bak şimdiden Nedret ablaaa:)

Nedret dedi ki...

Dur bakalım, daha cesaretim gelmedi:))