14 Kasım 2011 Pazartesi

Sanat Fuarı Kitap Fuarı Bir taşla İki Kuş

                                   Merhaba
   Ne zamandır alacağım kitapları erteliyordum.Hevesimi fuara saklıyordum.Dün bu hevesimi tamamen olmasa da bir nebze olsun aldım diyelim.
Tüyap'ın oraya arabayı park ederken Sanat Fuarı afişini okuyunca gelmişken sanat fuarınıda görsek dedim.Sanat fuarının oradan daldık içeri.
   Bunu her seferinde yapıyorum bir daha yapmayacağım diye kendime kızıp kendimi azarlıyorum ama demek ki tam akıllanmamışım.Yine o güzelim tabloların eserlerin fotoğraflarını çekerken makinemin pili bitti yedekte yok kaldım öyle sap gibi derler ya :)
   Neyse eşim telefonla çekerim dedi ve işe koyuldu sağ olsun hepsini tek tek çekti.Ben de gönül rahatlığı ile dolaşıyorum.Çocuklarla kah konuşa konuşa kah kavga ede ede.Bilgisayar çocuğu bunlar hemen sıkılıyorlar doyurup çıkardım ama nerdeee yok acıkıyorlar valhasılı kelam çocuklarla dolaşmak zor böyle yerlerde.Ama önemli olan zoru başarmak di mi başardık neyse.
    Sanat Fuarı'nda bir birinden güzel eseler vardı.İnsanı mest edecek hayran bırakacak güzellikte renkte tablolar.Aşağıda kurtarabildiklerimin fotoğrafları var.Niye kurtarabildiklerim çünkü akşam eve gelipte eşim telefonu ile çektiği fotoğrafları boşalttı bilgisayara bir de ne görelim çekilen onca fotoğraftan sadece çeyreği sağlam çıkmış.Hepsi flu.Hiç bir şey net değil.İkimizde üzüldük ,anlayamadık neden böyle olduğunu çünkü şimdiye kadar çekilenler hep çok güzel çıkardı.Yapacak birşey yok hayıflanmanın alemi de yok.Tek yapmam gerekenin fotoğraf makinemin yedek pillerini ihmal etmemek olduğu biliyorum.Ders olur mu? Olur inşallah.
   İşte Sanat Fuarı ziyaretinden net çekilen  fotoğraflar.
 Bunların hepsi o kadar güzellerdi ki.Oradaki beyefendiye dayanamayıp sorduk.Pek açıklama yapmadı sadece  ipeğin üstüne çalışıldığını söyledi.Pasta rölyef gibi bir şeye benzettim ama ressamın  kendi özel malzemeleri dedi.Çok güzellerdi bayıldık bunlara.
 Eserlerin sahibinin adı elleri dert görmesin.

 Bunlarda bittiklerim arasında bu eserlerden bayağı çok vardı lakiiiin iki tanesi net çıkmış müthiş güzellerdi.


Malesef bu kadar.Yolu düşen olursa fotoğraflasın lütfen.:)


   Sanat Fuarı'ndan Kitap Fuarına geçerken bizim aç kurtları doyurduk ki bizi yemesinler:)Rahat rahat dolaşalım diye.
   Allahım o kadar çok kitap bir arada nasıl harika görünüyorlar.İnsanın hepsine sahip olası ,alıp gidesi geliyor.Sınırsız harcama limitim olsaydı çok sevinirdiiim.
   Önce çocuk kitaplarını dolaştık bizimkiler baktı etti.Kendilerine kitaplar aldılar.Mert'e ayrıca yaprak testler,İngilizce hikaye kitapları aldık.Bol bol kitap ayıracı topladılar.Sonrada ben kendi listemi tamamlamak için işe koyuldum.Bir iki turladık ama çok kalabalık olduğundan aman çocukları kaybetmeyelim diye onlara bakmaktan birşey yapamadım.
   Neyse sonra üç erkeği ders kitapları,testler çıkaran bir yayınevinin  interaktif  yarışmasına bırakıp kendi işime döndüm.Çarçabucak listeme eklediğim yayınevlerini arayıp bulup kitaplarımı aldım.Almak istediğim bir kaç kitap daha vardı ama limitim dolmuştu.Onlarda bunlar bitince artık.
                                                           Aldıklarıma gelince 


 Nihayet Mesnevi'yi okuyabileceğim. Bir kaç blogda rastlamıştım ,Sevgili Fiamma'da bahsetmişti bloğunda filmi de hazırda izleyeceğim ama önce okumak istedim.   Yılmaz Özdil'in imza günü de varmış ama hem bitime onbeş yirmi dakika kadar zaman  vardı hem de bir sıra vardı ki bizimkilerle beraber beklemeyi göze alamadım.Sadece uzaktan fotoğraf alabildim.
   Evet işte şimdilik bu kadar.Şimdi sırada okuma kısmı var okuyunca paylaşırım düşüncelerimi.                
      Sevgiler

6 yorum:

okuyan dedi ki...

sergiden kareler müthiş... gidip görmek lazım... fotoğrafladığınız için teşekkürler...
kitaplarınız için de keyifli okumalar:)
sevgiler...

Adsız dedi ki...

Keyifli okumalar.

alanay dedi ki...

kitapları güle güle oku derim.serenadı okudum çok güzeldi.
sergide çok güzel görünüyor.paylaştığın için teşekkürler.

nrhnmrl dedi ki...

Sevgili okuyan rica ederim büyük bir zevkti:)
Teşekkür ederim sevgiler.

nrhnmrl dedi ki...

Sevgili dilek teşekkür ederim.Sevgiler

nrhnmrl dedi ki...

Alanaycım teşekkür ederim.Sernadı ben de okuyanlar arasında olmaktan mutlu olacağıma eminim.
Çok teşekkürler.
Sevgiler