29 Temmuz 2013 Pazartesi

Gelin Başlığına Folyo Osmanlı Arması Yaptım

                                                           Merhaba 
   Moda Tasarımda okuyan Leyla hanım bir ''Osmanlı gelinliği tasarladığını ve buna uygun olarak düşündüğü başlığa folyodan Osmanlı Arması yapılıp yapılamayacağını sorduğunda'' '' olur neden olmasın ''dedim.Ve çalışmalara başladım.Başlığa uygun ölçülerde küçülttüğüm Osmanlı armasını folyodan yaptım.İşleme alçılama işlemlerinden sonra temizleyip mürekkepleyip vernikledim.Sonra yazılarını görünür hale getirmek için cd  kalemi ile  üstünden bir daha yazdım.Kesme işlemi beni en çok geren taraflarından oldu.Ama evelallah hallettim. Boncuklarını yapıştırdım.Leyla hanımın isteği üzerine bayrak kısımlarını binbir güçlük ve çeşitli denemelerden sonra olduğuna karar verdiğimiz ojelerle boyadım.Yapıştırma işlemi sırasında da bayağı gerildim ama eşimin sayesinde hepsi halloldu.Uç kısımlarını iki halka ile başlığın uçlarına sabitledim.Ve teslim ettim.Sonuç güzel oldu.
   Leyla hanım yapılan defileye de davet etti sağolsun.Ama çektiğim defile gürüntüleri yine fotoğraf makinesinin iyi olmamasından kaynaklı çok kötü çıktığı için buraya koyamadım.Eğer Leyla hanım fotoğraf yollarsa ekleyebilirim.
    Bu sayede hem çok tatlı hem de gayet başarılı gencecik bir moda tasarımcısı tanımış oldum.
Yolunun açık olmasını ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.


5 yorum:

seldanın mutfak defteri dedi ki...

Merhabalar,
Ellerinize emeğinize sağlık. Bloğunuzu çok beğendim ve izlemeye aldım. Bana da bekliyorum. Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle. Sevgilerimi bıraktımmmm…..:))

nrhnmrl dedi ki...

Teşekkür ederim Selda hanım sağolun.Dileğinize katılıyorum.SEVgiler

figen abla dedi ki...

ben de geldiiimm :)

nrhnmrl dedi ki...

Hoş geldin sefalar getirdin :)

figen abla dedi ki...

o kadar zor görünüyor ki, ben denemeye nile cesaret edemem..ama çok da şahane olmuş ya