18 Eylül 2010 Cumartesi

PARMAĞINIZI HİÇ TANIMADIĞINIZ BİRİNİN HAYATI İÇİN KESER MİSİNİZ?Hepimiz gerçekten sevdiklerimiz için herşeyimizi vermeye hazırızdır.Özellikler de çocuklarımız için.Peki hiç tanımadığınız ilk defa gördüğünüz birisinin hayatı için parmağınızı veririydiniz?


Eşinizle bir tatile gittiğinizi düşünün şu anda bunun öncesinin bir önemi yok yani neden gittiğinizin nereye gittiğinizin,gitmeden önceki durumunuzun şu anda bir önemi yok.
Tatilde deniz kenarında dolaşırken kötü adamlarla karşılaşıyorsunuz bu kötü adamlar iki kız kardeşi rehin almışlar ve sizlerden hayatınızda ilk kez görmüş olduğunuz bu insanların hayatlarının karşılığında bir parmağınızı istiyorlar.

Parmaklarınızı keserseniz onların hayatlarını kurtaracaksınız.Eşinizden birisi için sizden de diğeri için bir parmağınızı istiyorlar. Eşiniz ne cevap verirdi? Siz ne cevap verirdiniz?Parmağınızı kesip hayatlarını kurtarırıydınız yoksa başka şeyler düşünüp korkup vaz mı geçerdiniz? Kabul etmeseniz ya da kabul etseniz bundan sonraki hayatınız nasıl olurdu?

Bu karar bundan sonraki yaşam kalitenizi nasıl etkilerdi?


Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Devamı

Sevgiler

1 yorum:

Online Ups dedi ki...

Holywood sizin için biçilmiş kaftan diyorum bu yazıyı okuyunca. Veya
Quentin Tarantino ya yollayın bunu ancak o bu kadar saçma konuları film yapıyor.

Buda o piskoloji saçmalıklarından biri sanırım.

Bi kere kötü adamlar 2 kızı rehin almışsa bi parmakla bırakmazlar bence.

Sen ve Eşinizde tehlikede parmaktan fazlası gider sölim.