27 Nisan 2015 Pazartesi

Alüminyum Folyo Sergimizin Fotoğrafları

Merhaba,
Daha önceki yazımda sergimiz olduğundan söz etmiştim.Sergi halen Miniatürk'te devam ediyor ve perşembe günü bitiyor.Dün biz görevliydik. Ziyaretçilerimiz enteresandı.İnsanları gözlemlemek güzel 😊 Aralarında  emeğin kıymetini bilen de vardı bilmeyende.Tebrik eden de oldu gözünün ucuyla bakanda oldu.Tabloların önünden hızlı hızlı geçerken bu
da yapılır, bu da yapılır , bu da yapılır diyeninden tutunda çok şaşırıp aaa neler yapmışlar diyenine kadar neler neler... 
Çok ilgilenen bilgi alan takdir ve tebrik eden, çocuklarına anlatmaya ,onları bilgilendirmeye ,ilgisini çekmeye çalışan amcalar da vardı, kendisi kapı dışında durupta küçük çocuklarını hadi siz gidin gezin, sanat sanat , bakın deyip çocuklarını başından salan ve ilgilenmeyen beylerde vardı.
 Hızlı hızlı bakıp çabucak çıkan eşine kızan böyle şeylere bakarken iyice bakıp inceleyeceksin  öyle bişey anlaşılmaz ki deyip kızan beyler de vardı ,eşine ,hadi sen gez gel deyip ilgilenmeyen beyler de vardı. O kadar tablo varken sadece yerde duran çiçeklerle  fotoğraf çektiren Uzakdoğulular'da vardı, serginin ne üzerine olduğunu anlamaya çalışan ,soran, anlatıldığı kadarıyla anlamaya çalışan çözüncede sevinip tebrik eden  İngilizler de vardı.
Umursamaz gençlere karşı , yakından incelemek için eline almaya çalışan, izin verilmeyincede ortalığı ayağa kaldıran küçük çocuklar da vardı.Ellerinize sağlık deyip güzel dileklerini ileten yaşlı teyzeler ve amcamlarda vardı. Yani sözün kısası çok geniş bir ziyaretçi yelpazesi vardı.Herkes bol bol fotoğraf çektirdi ve çekti. 

Sergimizin konusu Esmaül Hüsna yani Allah'ın 99 ismi ve Hilye_i Şerif  yani Hz. Ali'nin Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) özelliklerini anlatan sözleriydi.
Herkes çok uğraştı çalıştı. Ama en çok uğraşan ve çalışan, biz bir tabloyla uğraşırken kendisi  99 işle uğraşan Rabia hocamızdı.
 Buradan ona tekrar tekrar teşekkür edip maşallah diyorum. 
Herkese kocaman kocaman 👏👏👏👏👏👏
Sergideki tabloların fotoğraflarının yanı sıra sergiden birkaç görünümde paylaştım.İyi incelemeler iyi seyirler.

 Bu benim yaptığım tablo kendisini daha sonra burada ayrı bir yazı ile anlatacağım.Şimdilik sadece Kabe,Esmail Hüsna ,Hilye_i Şerif ve Yasin Suresini barındırdığı belirteyim.
                         Bu istiridye serginin en ilgi çeken çalışmasıydı.


Turistler turistler turistler 
👍👍👍

 Emeğin kıymetinin bilindiği günler görmek dileği ile 😊👋

1 yorum:

Unknown dedi ki...

Merhabalar .. O kadar güzel olmuşki gerçekten yapanların ellerine yüreklerine saglık. Bende alüminyum folyo kursuna gidiyorum ama bu kadar muhtesem yapılmış tablolar görmemiştim. Folyo yu nerden temin ettiğinizi söylerseniz müteşekkir olurum.